Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro zákazníky naší jahodárny

25. 5. 2015

Vážení zákazníci a jahodoví přátelé!

Chtěli bychom Vám poděkovat za přízeň, kterou jste nám zachovali po dobu několik desítek minulých let, a doufáme, že se k nám vrátíte i letos. V poslední době se ovšem objevují názory, že naše jahody, které prodáváme, nejsou české, že naše pole nestačí pokrýt poptávku a tak dále. Chtěli bychom Vám tedy tyto věci objasnit.

V naší jahodárně v Sedlčánkách u Čelákovic se chystáme na sezónu již příchodem března. Začínáme ručně okopávat, plánovat strategii prodeje. Do porostu se snažíme používat co nejméně chemie, což se projevuje především výbornou chutí jahod, typickou vůní ale také výnosem. Rozšířili jsme naše pole o další velký kus, kde jsme nasázeli nové sazenice. Snažíme se maximální možnou mírou sklízet z našich plantáží v Sedlčánkách. Pokud ovšem tyto plochy nestačí, například při velkém množství samo sběračů, dodáváme na pult jahody z našich nedalekých polí v Břežanech, odkud dodáváme jahody do marketů. Jsou to tedy plody též prvotřídní jakosti. Tyto plochy jsou obhospodařovány stejně jako plochy v Sedlčánkách.

Letos jsme poprvé začali jezdit i na farmářské trhy v Praze, a to v Modřanech na Sofijském náměstí. Máme také stánek v Poděbradech na kolonádě. Jiné trhy a stánky neprovozujeme! V poslední době se ovšem objevila praxe překupníků, kteří si od nás nakoupí 50 kg jahod, nechají si napsat doklad, kterým se zaštítí a to jen proto, aby mohli prodávat dovezené polské jahody, kterých prodají denně dalších 200 kg. Bohužel někdy vystupují i pod naším jménem Sedlčánské jahody. Tito překupníci prodávají především dovezenou zeleninu a ovoce s vidinou velkého zisku a v posledních letech pronikají i mezi poctivé farmáře na farmářské trhy. Je to bohužel běžná praxe, se kterou se setkáváme každý den.

V naší jahodárně v Sedlčánkách, nebo na našich stáncích, si každý zákazník může dobrovolně vybrat z jakostí jahod, může si vybrat zeleninu, která se mu líbí a může si být jistý, že je čerstvá, kvalitní a 100% česká z oblasti Polabí. Každý z Vás si může naší jahodárnu prohlédnout, zeptat se obsluhy na vše, co ho zajímá a v případě zájmu Vás bez problému osobně po plantáži provedeme.

Ještě jednou Vám všem moc děkujeme za důvěru a těšíme se na Vás i v letošní sezóně 2016. Team jahodárny a palivového dřeva Sedlčánky u Čelákovic :)

 
 

 

webmaster: Petr Blažek